ОСОБЛИВОСТІ НАДАННЯ СТРАХОВОГО ЗАХИСТУ ВІД COVID-19
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2786.2022.2.13311Ключові слова:
ринок медичних послуг, страхова медицина, страхові компанії, СOVID-19Анотація
Мета: з’ясування особливостей надання страхового захисту від вірусу Сovid-19.
Матеріали і методи. Матеріалами для дослідження стали наукові статті вітчизняних науковців та електронні ресурси. Під час виконання даного дослідження використано методи аналізу, структурування, графічного представлення результатів та узагальнення інформації.
Результати. В економічному житті будь-якої країни одне з провідних місць займають страхові компанії. До головної функції страхування відноситься захист як юридичних, так і фізичних осіб від збитків, що, ймовірно, можуть виникнути у випадку настання страхових подій. Світова економіка апріорі не є стабільною, оскільки завжди чергуються цикли економічних піднесень та криз, у зв’язку з чим з’являються нові ризики й загрози, які породжують появу нових механізмів і технологій захисту. Пандемія Сovid-19, яка вразила світ на початку 2020 р., стала справжнім викликом для всього світу, породивши безліч загроз як для економік держав, так і для людей. Провівши детальне дослідження ситуації з Сovid-19, страхові компанії підлаштували свою діяльність під такі умови, здійснюючи страхові виплати постраждалим, фіксуючи прямі та непрямі витрати, а також прогнозуючи ситуацію у майбутньому.
Висновки. На основі здійснених досліджень було виявлено, що за умов пандемії для українського страхового ринку були створені нові умови провадження діяльності, що як формують можливості, так і стають причинами загроз. Були оперативно розроблені нові програми страхування українськими страховими компаніями задля надання медичного страхування, що передбачає фінансову підтримку у випадку захворювання на Сovid-19 або ускладнень від вакцинації.
Посилання
(2021). Alhorytm MOZ shchodo nadannya dopomohy pry COVID-19 [Algorithm of the Ministry of Health regarding the provision of assistance in case of COVID-19]. life.pravda.com.ua. Retrieved from: https://life.pravda.com.ua/health/2020/03/31/240409/ [in Ukrainian].
Boguslovsky, E.I., & Shibalkina, Yu.S. (2009). Medychne strakhuvannya v Ukrayini: problemy ta perspektyvy [Medical insurance in Ukraine: problems and prospects]. Zovnishnya torhivlya: pravo ta ekonomika – Foreign Trade: Law and Economics, 4(39), 83-86 [in Ukrainian].
Dendobra, T. (2021). Stan ta problemy funktsionuvannya strakhovoho rynku v umovakh pandemiyi COVID-19 [State and problems of the functioning of the insurance market in the conditions of the COVID-19 pandemic]. Zhurnal student·sʹkykh naukovykh pratsʹ «Upravlinnya, administruvannya ta pravo: problemy, tendentsiyi, dosyahnennya» – Journal of Student Scientific Works "Management, Administration and Law: Problems, Trends, Achievements", 2, 81-87 [in Ukrainian].
Korolʹ, S. (2020). Suchasnyy stan ta perspektyvy rozvytku strakhovoho rynku Ukraïny [The current state and prospects for the development of the insurance market of Ukraine]. Ekonomichnyy analiz – Economic Analysis, 30(4), 204-210 [in Ukrainian].
Suprun, A.A., & Bessinna, O.S. (2020). Diyalʹnistʹ strakhovoyi haluzi v umovakh pandemiyi COVID-19: problemy i mozhlyvosti [Activities of the insurance industry in the conditions of the COVID-19 pandemic: problems and opportunities]. Ekonomichnyy prostir – Economic space, 161, 124-129 [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).