ЕПІДЕМІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ COVID-19: ОГЛЯД ПЕРЕБІГУ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2786.2021.1.12133Ключові слова:
COVID-19, захворюваність, смертність, прогнозуванняАнотація
Мета: проаналізувати особливості поширеності коронавірусної хвороби в Україні та світі для визначення пріоритетів організації лікувальної та профілактичної допомоги.
Матеріали і методи. У роботі використано бібліографічний, медико-статистичний, епідеміологічний, аналітичний методи. Здійснено аналіз наукової літератури та проаналізовано статистичні дані Всесвітньої організації охорони здоров’я та Institute for Health Metrics and Evaluation щодо захворюваності та прогнозування захворюваності, смертності, і відповідно, потреби лікарняних ресурсів для лікування хворих на COVID-19.
Результати. У березні 2021 р. відбулося істотне зростання випадків захворювань та смерті від COVID-19 в європейському регіоні, США, країнах Близького Сходу. Згідно з прогнозними даними Institute for Health Metrics and Evaluation, до 1 липня 2021 р. загальна кількість випадків смерті від COVID-19 сягне близько 4,5 млн осіб, в Україні – 61,5 тис. осіб зі значною кількістю у квітні та травні. До 1 серпня ці показники можуть становити 4,7 млн осіб та 63,1 тис. осіб відповідно. Таке істотне зростання захворюваності на COVID-19 підвищує потребу системи охорони здоров’я у ліжках для лікування хворих на коронавірусну інфекцію у квітні до 40–43 тис. ліжок та до 2400–2600 ліжок інтенсивної терапії.
Висновки. Отримані дані свідчать про наявність третьої хвилі COVID-19 у світі в квітні та травні 2021 р., яка охопила переважно країни європейського регіону, Північної Америки та Близького Сходу. Задля зменшення негативного впливу пандемії COVID-19 на здоров’я населення потрібно посилити процес вакцинації та дотримуватися правил протиепідемічного захисту.
Посилання
Wang, Chen, Horby, Peter W., Hayden, Frederick G., & Gao, George F. (2020). A novel coronavirus outbreak of global health concern. The Lancet., 395(10223), 470-473.
Bogg, T., & Milad, E. (2020). Demographic, personality, and social cognition correlates of coronavirus guideline adherence in a U.S. sample. Health Psychology, 39(12), 1026-1036.
Sibley, C.G., Greaves, L.M., Satherley, N., Wilson, M.S., Overall, N.C., Lee, C.H.J., & Barlow, F.K. (2020). Effects of the COVID-19 pandemic and nationwide lockdown on trust, attitudes toward government, and well-being. American Psychologist, 75(5), 618-630.
Eno Louden, J., Vaudreuil, E., Queen, C., Alvarez, M.E., & Garcia, A. (2021). Flattening the curve in jails and prisons: Factors underlying support for COVID-19 mitigation policies. Psychology, Public Policy, and Law, 27(1), 124-139.
https://covid19.healthdata.org/ukraine?view=total-deaths&tab=trend
https://covid19.who.int/table/
https://population-hub.com/ua/list-of-countries-by-population.html
https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/situation-reports/
https://www.who.int/ru/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019
Tanu Singhal. (2020). A Review of Coronavirus Disease-2019 (COVID-19). Indian J. Pediatr., 87(4), 281-286.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).