ВПЛИВ ТИРЕОЇДНИХ ГОРМОНІВ НА ОКИСНЮВАЛЬНУ МОДИФІКАЦІЮ ПРОТЕЇНІВ ЗА УМОВ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОГО ПАРОДОНТИТУ

Автор(и)

  • V. V. Shcherba ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ І. Я. ГОРБАЧЕВСЬКОГО
  • T. Ya. Yaroshenko ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ І. Я. ГОРБАЧЕВСЬКОГО
  • R. M. Kubant УНІВЕРСИТЕТ ТОРОНТО
  • M. M. Korda ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ І. Я. ГОРБАЧЕВСЬКОГО1

DOI:

https://doi.org/10.11603/mcch.2410-681X.2018.v0.i4.9791

Ключові слова:

пародонти, тиреоїдні гормони, окиснювальна модифікація білків

Анотація

Вступ. Запально-дистрофічний процес у пародонті супроводжується гіпоксією, що викликає активацію вільнорадикальних процесів окиснення. Руйнування тканин при пародонтиті є результатом запально-імунної відповіді на мікробну інвазію і супроводжується масовим вивільненням нейтрофілів, активних форм оксигену та ензимів.

Мета дослідження – встановити ступінь окиснювальної модифікації протеїнів у крові й пародонті при пародонтиті в поєднанні з гіпер- і гіпотиреозом у щурів.           

Методи дослідження. Експериментальні дослідження проводили на 48 статевозрілих нелінійних білих щурах-самцях, яких було поділено на такі групи: 1-ша – контрольна; 2-га – тварини з модельованим пародонтитом; 3-тя – тварини з модельованим пародонтитом на тлі гіпертиреозу; 4-та – тварини з модельованим пародонтитом на тлі гіпотиреозу. Окиснювальну модифікацію протеїнів визначали за методом І. Ф. Мещишена.

Результати й обговорення. Результати проведених досліджень показали, що інтенсивність процесів окиснювальної модифікації протеїнів була значно підвищена у тварин усіх експериментальних груп відносно контрольної. При цьому вміст альдегідо- і кетонопохідних основного характеру змінювався більш виражено, ніж вміст альдегідо- та кетонопохідних нейтрального характеру.

Висновки. Експериментальний пародонтит супроводжується помітним збільшенням інтенсивності окиснювальної модифікації протеїнів як у гомогенаті пародонта, так і в сироватці крові. Дисбаланс тиреоїдних гормонів підвищує оксидативний стрес при експериментальному пародонтиті, особливо виражено – при гіпертиреозі.

##submission.downloads##

Опубліковано

2019-01-31

Як цитувати

Shcherba, V. V., Yaroshenko, T. Y., Kubant, R. M., & Korda, M. M. (2019). ВПЛИВ ТИРЕОЇДНИХ ГОРМОНІВ НА ОКИСНЮВАЛЬНУ МОДИФІКАЦІЮ ПРОТЕЇНІВ ЗА УМОВ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОГО ПАРОДОНТИТУ. Медична та клінічна хімія, (4), 52–59. https://doi.org/10.11603/mcch.2410-681X.2018.v0.i4.9791

Номер

Розділ

ОРИГІНАЛЬНІ ДОСЛІДЖЕННЯ