Пам’яті Олександри Андріївни Бесєдіної
Ключові слова:
бесєдіна, пам’ятіАнотація
01 липня 2018 року пішла з життя видатний науковець, засновник гігієнічної школи підліткової медицини України, член Харківського обласного товариства гігієністів, доктор медичних наук, професор О.А.Бесєдіна.
Все своє життя Олександра Андріївна присвятила науковій діяльності в галузі гігієни дітей та підлітків, виховала плеяду вчених, серед яких Г.М.Даниленко, О.Ю.Куракса, О.І.Мішура, В.Г.Літвінов, Т.М.Колпакова, В.А.Гапон та інш. Головним напрямком наукової діяльності було розроблення нових фізіолого-гігієнічних принципів оптимізації умов, режимів навчання та фізичного виховання учнів загально-освітніх шкіл, ПТНЗ (професійно-техничних навчальних закладів); переліку професій для дітей-інвалідів з соматичними захворюваннями та психічними вадами розвитку з метою їх навчання та подальшого працевлаштування; комплексної системи оздоровлення школярів з різним рівнем здоров'я у дитячих таборах.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).