ПРОБЛЕМИ І ПЕРСПЕКТИВИ ВПРОВАДЖЕННЯ ЛОГІСТИЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ В МЕДИЦИНІ
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2786.2024.4.15222Ключові слова:
логістичний менеджмент; галузь охорони здоров’я; логістичні рішення; цифрові технології; логістичний ланцюг.Анотація
Мета: дослідити проблеми і напрями впровадження логістичного менеджменту в охороні здоров’я України. Матеріали та методи. У роботі досліджено та проаналізовано основні завдання, проблеми, напрями застосування логістичного менеджменту, охарактеризовані логістичні технології, які використовуються для управління потоковими процесами в системі охорони здоров’я. Матеріалами для дослідження слугували наукові статті українських і закордонних вчених, зокрема, досліджено та проаналізовано основні логістичні технології, які використовуються для управління потоковими процесами в системі охорони здоров’я. Також застосовані методи структурування, аналізу й узагальнення інформації. Результати. Переваги логістики все ширше застосовуються для підвищення ефективності діяльності в медицині. Застосування логістики в сучасній сфері охорони здоров’я зумовлено появою великої кількості бар’єрів, пов’язаних із діяльністю у ланцюгах постачання, що, зі свого боку, знаходить відображання у показниках ефективності функціонування. Ефективність управління логістикою у сфері охорони здоров’я сьогодні значною мірою залежить від своєчасної, швидкої і точної інформації, яка становить основу раціональної діяльності, координуючи матеріальний потік у такий спосіб, щоб максимізувати ефективність медичних послуг за наявних обмежень бюджету. Тільки комплексна інформація забезпечує швидкий документообіг і формування єдиного інформаційного простору, що, зі свого боку, сприяє надійній та безперервній роботі медичних закладів, допомагає вдосконалити потік вантажоперевезень лікарських засобів і медичного обладнання в регіонах. Висновки. Основною проблемою впровадження логістичних підходів є те, що галузь охорони здоров’я потребує дуже специфічних логістичних рішень, оскільки її пріоритетом є оптимізація ефективності лікування, його якості та лише потім – мінімізація витрат.
Посилання
Михальчук В. М. Проблематика логістики в медицині. В. М. Михальчук, А. В. Коломоєць, О. К. Толстанов, З. В. Гбур. Український медичний часопис. 2020. Т. 2, № 2 (136). Т. 2. С. 1–5.
Основи менеджменту і маркетингу в медицині : навчальний посібник. Т. В. Єрошкіна, О. П. Татаровський, Т. М. Полішко, С. С. Борисенко. Дніпропетровськ : РВВ ДНУ, 2012. 64 с.
Ціщик Р. В. Аналіз застосування інноваційних логістичних підходів до діяльності медичних установ. Приазовський економічний вісник. 2019. Вип. 4 (15). С. 168–172.
Лісна А. Г. Напрямки впровадження логістичних підходів в організацію охорони здоров’я. А. Г. Лісна, О. В. Посилкіна, О. В. Літвінова Управління, економіка та забезпечення якості в фармації. 2020. № 2 (62). C. 45–54.
Фармацевтична галузь України підбила підсумки і спрогнозувала плани на майбутнє В. Фазлєєва. Кардіоревматологія. № 1 (177). URL: www.health-medix.com/articles/liki_ukr/2014-02-28/ofits.pdf.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2025 Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).