ПРОГРАМИ МЕДИЧНОГО СТРАХУВАННЯ ТА ЇХ ОСОБЛИВОСТІ ЗА УМОВ COVID-19
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2786.2021.3.12626Ключові слова:
медичне страхування, договори медичного страхування, страхові програми, страхове покриттяАнотація
Мета: з’ясувати особливості програм медичного страхування за умов пандемії COVID-19.
Матеріали і методи. У роботі використано наукові статті вітчизняних науковців, офіційні сайти страхових компаній та сайт Міністерства фінансів України. Під час виконання даного дослідження застосовано методи структурування, аналізу і узагальнення інформації.
Результати. У статті розкрито особливості програм медичного страхування за умов Covid-19. Для цього розглянуто зарубіжний досвід змін в політиці функціонування страховиків у різних країнах через пандемію. Проведено комплексне дослідження програм страхування від Covid-19 українських страхових компаній, визначено їх переваги та недоліки.
Висновки. Пандемія COVID-19 змусила страхові компанії змінити свою політику функціонування як у зарубіжних країнах, так і в Україні, переглянувши свої програми. Аналіз показав, що договори про страхування від COVID-19 на страховому ринку різних страхових компаній є подібними між собою і мають як переваги, які полягають у зменшенні фінансового навантаження на хворого та наданні впевненості у фінансовому забезпеченні й матеріальній компенсації збитків, так і недоліки.
Посилання
Bodnar, O.A., Khorenzhenko, V.V., & Tatarenkova, Yu.V. (2020). Funktsionuvannya strakhovoho rynku Ukrayiny v umovakh pandemiyi Covid-19 [Functioning of the insurance market of Ukraine in the conditions of the Covid-19 pandemic]. Efektyvna ekonomika – Efficient Economy, 10, 3-5. Retrieved from: http://www.economy.nayka.com.ua/?op=1&z=8268 [in Ukrainian].
Liha strakhovykh orhanizatsiy [League of insurance companies]. Retrieved from: http://uainsur.com/news/62122/ [in Ukrainian].
Sosnovskaya, O.O., & Balitskaya, G.O. (2020). Rozvytok medychnoho strakhuvannya v umovakh COVID-19 [Development of health insurance in terms of COVID-19]. Zbirnyk naukovykh prats Universytetu derzhavnoï fiskalnoï sluzhby Ukraïny – Collection of scientific works of the University of the State Fiscal Service of Ukraine, 1-2, 325-337 [in Ukrainian].
(2021). Strakhuvannya vid COVID-19: yak ubezpechyty sebe v umovakh epidemiyi [COVID-19 insurance: how to protect yourself in an epidemic]. Retrieved from: https://minfin.com.ua/ua/insurance/articles/strahovanie-ot-covid19-kak-obezopasit-sebya-v-usloviyah-epidemii/ [in Ukrainian].
(2021). Unika. Ofitsiynyy sayt strakhovoyi kompaniyi [Uniqa. Official site of the insurance company]. Retrieved from: https://uniqa.ua/ua/ [in Ukrainian].
(2021). USI «Yu.Es.Ai». Ofitsiynyy sayt strakhovoyi kompaniyi [USI “USI”. Official site of the insurance company]. Retrieved from: https://usi.net.ua [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).