МЕДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВОДОЛАЗНИХ СПУСКІВ І РОБІТ У СИСТЕМІ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2786.2021.1.12141Ключові слова:
медичне забезпечення, водолазна служба, водолазні спуски та роботи, служба цивільного захисту, Державна служба України з надзвичайних ситуаційАнотація
Мета: дослідити організацію медичного забезпечення водолазних спусків і робіт у системі Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС), її основних завдань, сил та засобів, які залучають до медичного забезпечення, обсягів медичної допомоги на всіх етапах, інші питання координації взаємодії.
Матеріали і методи. Використано чинні нормативно-правові акти та керівні документи щодо організації медичного забезпечення водолазних спусків і робіт у системі ДСНС України. Методи дослідження: бібліосемантичний, аналітичний, системного підходу.
Результати. У статті досліджено медичне забезпечення водолазної служби та підпорядкованих їй формувань, органів і підрозділів служби цивільного захисту. Розглянуто порядок отримання медичного допуску для водолазів до виконання водолазних спусків та робіт. Визначено функціональні обов’язки та повноваження як штатного медичного персоналу, так й інших медичних працівників, яких залучають до здійснення заходів із медичного забезпечення. Проаналізовано обсяг надання медичної допомоги під час залучення водолазів до виконання водолазних спусків та робіт, а також у період між ними.
Висновки. Медичне забезпечення водолазної служби в системі ДСНС України є обов’язковою та невід’ємною частиною її функціонування. Заходи з медичного забезпечення водолазної служби поширюються на осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту та працівників професійних аварійно-рятувальних служб, що входять до складу таких формувань та спрямовані на збереження та зміцнення здоров’я водолазів, підвищення їх працездатності, профілактику розвитку негативних медичних наслідків перебування в умовах підвищеного тиску, раннього виявлення та лікування професійних захворювань.
Посилання
(2013). Kodeks tsyvilnoho zakhystu Ukrayiny vid 02.10.2012 No 5403-VI [Code of Civil Protection of Ukraine dated 02.10.2012 № 5403-VI]. Vidomosti Verkhovnoyi Rady Ukrayiny – Bulletin of the Verkhovna Rada of Ukraine, 34-35, 1802, (458). – Retrieved from: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/5403-17#Text [in Ukrainian].
(2018). Nakaz DSNS Ukrayiny vid 05.12.2018 No 707 «Pro zatverdzhennya Dovidnyka kvalifikatsiynykh kharakterystyk profesiy pratsivnykiv u sferi tsyvilnoho zakhystu» [Order of the SES of Ukraine dated 05.12.2018 707 “On approval of the Handbook of qualification characteristics of professions of workers in the field of civil protection”]. – zakon.rada.gov.ua. Retrieved from: https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v0707388-18#Text [in Ukrainian].
(2019). Nakaz MVS Ukrayiny vid 01.03.2019 No 150 «Pro zatverdzhennya Instruktsiyi z orhanizatsiyi vodolaznykh spuskiv ta robit u Derzhavniy sluzhbi Ukrayiny z nadzvychaynykh sytuatsiy» [Order of the Ministry of Internal Affairs of Ukraine dated 01.03.2019 No 150 “On approval of the Instruction on the organization of diving descents and works in the State Service of Ukraine for Emergencies”]. Ofitsiynyy visnyk Ukrayiny – Official Gazette of Ukraine, 30, 260. Retrieved from: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0300-19#Text [in Ukrainian].
(2016). Nakaz MVS Ukrayiny vid 15.07.2016 No 674 «Pro zatverdzhennya Polozhennya pro Vodolaznu sluzhbu Derzhavnoyi sluzhby Ukrayiny z nadzvychaynykh sytuatsiy» [Order of the Ministry of Internal Affairs of Ukraine dated 15.07.2016 No 674 “On approval of the Regulations on the Diving Service of the State Service of Ukraine for Emergencies”]. Ofitsiynyy visnyk Ukrayiny – Official Gazette of Ukraine, 66, 425. Retrieved from: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1102-16#Text [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).