ОРГАНІЗАЦІЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ ЖІНКАМ З МЕРТВОНАРОДЖЕННЯМ У ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ ТА В УКРАЇНІ
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2786.2020.4.11915Ключові слова:
завмерла вагітність, мертвонародження, психологічна підтримка, Велика Британія, УкраїнаАнотація
Мета: вивчити досвід психологічного супроводу та психологічної підтримки жінок з мертвонародженням у Великій Британії.
Матеріали і методи. Проведено аналіз психологічного супроводу жінок з мертвонародженням, подружніх пар на всіх етапах цього психотравмуючого процесу, які мешкають та отримують медичну допомогу у Великій Британії. Використано метод ретроспективного аналізу.
Результати. У статті обґрунтовано необхідність надання психологічної допомоги тим жінкам та/або парам, які пережили факт загибелі внутрішньоутробної дитини на будь-якому етапі її розвитку. Описано елементи психологічної підтримки матері та подружніх пар на всіх етапах ведення вагітної та породіллі з мертвонародженням. Медичний персонал проводить активне спостереження за жінками протягом 12 місяців після мертвонародження, надаючи їм як медичну, так і психологічну підтримку. Лікарі різних країн повинні обмінюватись досвідом стосовно ведення та психологічної підтримки жінок та подружніх пар, які мали досвід пережити смерть дитини, яка перебувала в матці. Необхідно переймати досвід у наших колег з Великої Британії надавати повноцінну та професійну допомогу цим парам та/або жінкам на всіх етапах цієї події.
Висновки. Україна як країна, що проводить активну медичну трансформацію з метою модернізації надання медичних послуг, повинна брати до уваги позитивний досвід колег з проблеми ведення та надання психологічної допомоги жінкам із завмерлою вагітністю.
Посилання
(2010). RCOG, GTG 55. Retrieved from: https://www.rcog.org.uk/en/guidelines-research- services/guidelines/gtg55/
RCOG. Each baby count Retrieved from: https://www.rcog.org.uk/eachbabycounts
(2019). SANDS, Bereavement Support book Retrieved from: https://www.sands.org.uk
WHO. Stillbirth rate. Retrieved from: https://apps.who.int/gho/data/view.main.GSWCAH06v
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).