ВПЛИВ COVID-19 НА СИСТЕМУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

Автор(и)

  • В. С. Габор Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського МОЗ України
  • М. І. Марущак Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського МОЗ України
  • Г. Г. Габор Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського МОЗ України
  • І. Я. Криницька Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського МОЗ України

DOI:

https://doi.org/10.11603/bmbr.2706-6290.2021.3.12577

Ключові слова:

COVID-19, система охорони здоров’я, економіка

Анотація

Резюме. Пандемія COVID-19 показала, як уразливі місця у системі охорони здоров’я можуть мати глибокі наслідки для здоров’я населення, економічного прогресу, довіри до уряду та соціальної згуртованості.

Мета дослідження – проаналізувати вплив COVID-19 на систему охорони здоров’я.

Матеріали і методи. В мережі «Internet» було проаналізовано доступну наукову літературу щодо впливу COVID-19 на усі сфери господарювання.

Результати. Пандемія COVID-19 зумовила трансформацію фіскального простору для охорони здоров’я, формування якого відбувається на етапах: збирання фінансових ресурсів, їх акумулювання та розподілу. З огляду на такі глибокі зміни на глобальному рівні, постає питання про потребу трансформації діючих концептуальних підходів та розроблення нової моделі економічних відносин в охороні здоров’я та зміни її ролі у формуванні бюджетної та економічної політики. Згідно з даними державної служби статистики України, пандемія COVID-19 спричинила одну з найважчих криз української економіки за останні роки. Варто при цьому відмітити, що протидія коронавірусу негативно вплинула на економіку України, в основному за рахунок урядових рішень, а не ринкового дисбалансу, як це має місце у випадку економічних та фінансових криз.

Висновки. Боротьба з епідемією залежить від узгоджених і швидких дій уряду, економічного стану держави, технологічних інновацій, наукового розвитку та свідомості кожного громадянина. Відсутність довіри населення до уряду веде до низького рівня вакцинації проти коронавірусу.

Посилання

Sun S, Xie Z, Yu K, Jiang B, Zheng S, Pan X. COVID-19 and healthcare system in China: challenges and progression for a sustainable future. Global Health. 2021;17(1): 14.

COVID Daily Report Available from: https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019 /situation-reports/.

World Health Organization. WHO Director-General’s opening remarks at the media briefing on COVID-19 Available from: https://www.who.int/dg/speeches/detail/who-director-general-s-opening-remarks-at-the-media-briefing-on-covid-19

Ji Y, Ma Z, Peppelenbosch MP, Pan Q. Potential association between COVID-19 mortality and health-care resource availability. Lancet Glob Health. 2020;84: 480.

Stepanova OV. [COVID-19 pandemic and fiscal sustainability]. Ekon prohnozuvannia. 2020;2: 07-20. Ukrainian.

State Statistics Service of Ukraine (2017-2020). Labor market data. http://www.ukrstat.gov.ua. Ukrainian.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-12-08

Як цитувати

Габор, В. С., Марущак, М. І., Габор, Г. Г., & Криницька, І. Я. (2021). ВПЛИВ COVID-19 НА СИСТЕМУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я. Вісник медичних і біологічних досліджень, (3), 114–116. https://doi.org/10.11603/bmbr.2706-6290.2021.3.12577

Номер

Розділ

Короткі повідомлення