СУБ’ЄКТИВНА ОЦІНКА СТАНУ ЗДОРОВ’Я ПРАЦІВНИКІВ ПРОВІДНИХ ГАЛУЗЕЙ ЕКОНОМІКИ
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2786.2014.3.3534Анотація
Мета: оцінити стан здоров’я працівників провідних галузей економіки та його охорону на мікро- (підприємство) та мезорівнях (територія проживання).
Матеріали і методи дослідження. Відповідно до програми дослідження проведено соціологічне опитування 1760 респондентів-працюючих трьох провідних галузей економіки двох досліджуваних регіонів. Критерії включення визначалися статтю, віком, посадою, формою власності підприємств, освітою.
Результати. Аналіз стану здоров’я працюючих провідних галузей економіки виявив вплив статі, віку, стажу роботи, морально-психологічного клімату в колективі, галузі та форм власності підприємств на самопочуття, працездатність, хворобливість та її тривалість у працюючих. результати дослідження підтвердили поганий стан здоров’я працюючого населення, при цьому під впливом чинників зовнішнього середовища 31,37±1,4 на 100 опитаних виходили на роботу із захворюванням, що призводило до накопичення прихованих та явних патологічних станів і хвороб.
Висновки. Потребує розробки та впровадження навчально-освітньої програми в напрямку розвитку національної культури індивідуальної профілактики населення.
КЛЮЧОВІ СЛОВА: здоров’я працюючих, підприємства різних форм власності.##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).