МІЖНАРОДНІ МЕХАНІЗМИ СТВОРЕННЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ НОРМАТИВНИХ АКТІВ З ПРАВ ЛЮДИНИ У СФЕРІ ВІЛ/СНІДУ ТА КОНТРОЛЮ ЗА ЇХ ДОТРИМАННЯМ
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2786.2014.3.3531Анотація
Мета: дослідити медико-соціальні, історичні аспекти та законодавчі підвалини міжнародних всесвітніх, регіональних нормативних документів з прав людини, джерела їх виникнення, механізми та організації, що є відповідальними за їх створення, імплементацію та контроль за дотриманням міжнародно-правових стандартів з прав людини у контексті ВІЛ-інфекції/СНІДу, та місце України у цьому процесі.
Матеріали і методи. Вивчалися різноманітні нормативні документи з прав людини. Застосовано історичний, правовий, бібліосемантичний, системного аналізу, логічний методи.
Результати. Встановлено, що у світі існують дві основні системи міжнародної юридичної бази боротьби з ВІЛ/СНІДом – універсальна (загальносвітова) та регіональні. Серед регіональних геополітичних найбільш дієвою системою захисту прав людини у контексті ВІЛ/СНІДу у світі є європейська. З урахуванням політичної орієнтації на європейський вектор розвитку і географічне розташування, у контексті ВІЛ/СНІДу Україна орієнтується на європейські стандарти прав людини.
Висновки. Для успішної глобальної протидії епідемії ВІЛ/СНІДу потрібне узгоджене всесвітнє законодавство.
КЛЮЧОВІ СЛОВА: права людини, нормативно-правові акти, епідемія ВІЛ/СНІДу, міжнародна співпраця.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).