АНАЛІЗ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ ЗАХВОРЮВАНОСТІ НАСЕЛЕННЯ М. ТЕРНОПОЛЯ ЗАЛЕЖНО ВІД ВПЛИВУ ПОКАЗНИКІВ АТМОСФЕРНОГО ТИСКУ
DOI:
https://doi.org/10.11603/1681-2786.2014.2.3380Анотація
Мета: проаналізувати захворюваність на хвороби системи кровообігу залежно від показників атмосферного тиску.
Матеріали і методи. Зроблено вибірку стаціонарних хворих з гострим інфарктом міокарда, стенокардією, неускладненим гіпертонічним кризом за 2003–2008 рр. Для аналізу відібрано 1751 історію хвороби.
Результати. На інфаркт міокарда і стенокардію найчастіше страждають чоловіки віком 50–69 років та жінки віком 60–79 років; гіпертонічні кризи частіше трапляються серед чоловіків віком 50–59 років та жінок віком 40–59 років. Найбільша кількість госпіталізацій з приводу даної патології реєструється при показниках атмосферного тиску 732 мм рт. ст. У чоловіків хвороби системи кровообігу частіше виявляються влітку; у жінок інфаркти і гіпертонічні кризи частіше трапляються влітку і навесні, стенокардія – восени. Загалом найменша захворюваність даною патологією спостерігається взимку, а для жінок з інфарктом – і восени.
Висновки. Установлено віково-статеві та сезонні особливості захворюваності на хвороби системи кровообігу та найбільш небезпечні щодо ризику виникнення серцево-судинної патології значення атмосферного тиску для жителів м. Тернополя.
КЛЮЧОВІ СЛОВА: серцево-судинна патологія, атмосферний тиск.##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).