ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ АСОРТИМЕНТУ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ ДЛЯ ВАГІНАЛЬНОГО ЗАСТОСУВАННЯ НА ФАРМАЦЕВТИЧНИХ РИНКАХ УКРАЇНИ ТА РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ

  • O. M. Hlushchenko Національний медичний університет імені О. О. Богомольця
  • Zh. M. Polova Національний медичний університет імені О. О. Богомольця
  • R. M. Khomenko Національний медичний університет імені О. О. Богомольця
Ключові слова: фармацевтичний ринок, асортимент, державна реєстрація, вагінальні лікарські засоби.

Анотація

Мета роботи. Провести порівняльне дослідження асортименту лікарських засобів для вагінального застосування на фармацевтичних ринках України та Російської Федерації.

Матеріали і методи. Об’єктами дослідження були Державні реєстри лікарських засобів України та Російської Федерації, інструкції для медичного застосування препаратів. У процесі досліджень використовували наступні методи аналізу: економіко-статистичні, кореляційні, метод організаційно-функціонального моделювання.

Результати й обговорення. Проведено аналіз лікарських засобів для вагінального застосування, що зареєстровані на ринках України та Російської Федерації, встановлено: вітчизняний ринок на 75 % складається з ЛЗ іноземного та 25 % вітчизняного виробництва. Частка іноземних препаратів на ринку РФ становить 53 %, а вітчизняних – 47 %. Згідно з класифікаційною системою АТС, зареєстровані лікарські засоби для вагінального застосування на ринку України представлені двома, а РФ – шістьма фармакотерапевтичними групами. Представлена номенклатура лікарських засобів для вагінального застосування недостатня для задоволення потреб населення України, тому розробка нових конкурентоздатних (за ефективністю, безпечністю і ціною) ліків є актуальною і сучасною.

Висновки. Проведено порівняльне дослідження асортименту лікарських засобів для вагінального застосування на фармацевтичних ринках України та Російської Федерації.

Біографії авторів

O. M. Hlushchenko, Національний медичний університет імені О. О. Богомольця

кандидат фармацевтичних наук, доцент кафедри аптечної та промислової технології ліків, Національний медичний університет імені О. О.Богомольця

Zh. M. Polova, Національний медичний університет імені О. О. Богомольця

в.о. зав. кафедрою аптечної та промислової технології ліків, Національний медичний університет імені О. О.Богомольця

R. M. Khomenko, Національний медичний університет імені О. О. Богомольця

Інтерн, спеціальність «Загальна фармація», Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця

Посилання

Kremsa AA, Spodobayeva AE. [Modern rectal and vaginal dosage forms in gynecological practice]. Molodoy uchonyy. 2016;12(116): 511-6. Russian.

Dobaria N, Mashru R, Vadia NH. (2007). Vaginal drug delivery systems: A review of current status. East and Central African Journal of Pharmaceutical Sciences. 2007;10: 3-13.

Derzhavnyi reiestr likarskykh zasobiv Ukrainy. [Electronic resource]. Available from: http://www.drlz.com.ua/

Gosudarstvennyy reyestr lekarstvennykh sredstv Rossiyskoy Federatsii [Electronic resource]. Available from: https://grls.rosminzdrav.ru/grls.aspx

Kompendium. [Довідник «Компендіум»] [Electronic resource]. Available from: http://compendium.com.ua/

Опубліковано
2017-12-29
Як цитувати
Hlushchenko, O. M., Polova, Z. M., & Khomenko, R. M. (2017). ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ АСОРТИМЕНТУ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ ДЛЯ ВАГІНАЛЬНОГО ЗАСТОСУВАННЯ НА ФАРМАЦЕВТИЧНИХ РИНКАХ УКРАЇНИ ТА РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ. Фармацевтичний часопис, (4), 82-86. https://doi.org/10.11603/2312-0967.2017.4.8394
Номер
Розділ
ФАРМАЦЕВТИЧНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ, МАРКЕТИНГ ТА ЛОГІСТИКА