АНТИТІЛА ДО РЕЦЕПТОРІВ ТИРЕОТРОПНОГО ГОРМОНУ, ТИРЕОПЕРОКСИДАЗИ ТА ГОРМОНАЛЬНА ФУНКЦІЯ ЩИТОПОДІБНОЇ ЗАЛОЗИ У ХВОРИХ НА ТИРЕОТОКСИКОЗ

Автор(и)

  • V. O. Shidlovskyі ДВНЗ “Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського”
  • T. R. Petrunko ДВНЗ “Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського”

DOI:

https://doi.org/10.11603/2415-8798.2018.4.9798

Ключові слова:

антитіла до рецепторів тиреотропного гормону, антитіла до тиреопероксидази, зоб, тиреотоксикоз, хворі

Анотація

Тиреотоксикоз (ТТ) є різного генезу і буває при автоімунному (деструктивному) тиреоїдиті (АІТ), вузловому (ВТЗ) та дифузному (ДТЗ) токсичному зобі. Патогенез розвитку ТТ при цих захворюваннях відрізняється, що дозволяє установлювати причини його розвитку й обґрунтовувати патогенетичне лікування.

Мета дослідження – вивчити показники тиреотропного гормону, антитіл до його рецепторів та до тиреопероксидази у хворих із різними клініко-патогенетичними формами тиреотоксикозу.

Матеріали і методи. Було обстежено 94 хворих на тиреотоксикоз віком від 19 до 61 року. Серед них – 14 чоловіків і 80 жінок.

Обстеження проводили у сертифікованій лабораторії “Сінево” при первинному зверненні пацієнтів на лікування. Статистичні дослідження виконували за комп’ютерною програмою “Статистика”.

Результати досліджень та їх обговорення. Проведені дослідження дозволили оцінити гормональну функцію залози у хворих із різними клініко-патогенетичними формами тиреотоксикозу. Ми встановили, що рівень тиреотропного гормону (ТТГ) в пацієнтів усіх із тиреотоксикозом є низьким і не залежить від клініко-патогенетичної форми. При визначенні тяжкості тиреотоксикозу орієнтовне значення має рівень тироксину в крові. Зі збільшенням його вмісту тяжкість тиреотоксикозу наростає, що підтверджується даними дослідження у пацієнтів із дифузним токсичним зобом (ДТЗ) і вузловим токсичним зобом (ВТЗ).

Посилання

Pankiv, V.I., (2006). Syndrom tyreotoksykozu (etiolohiya, patogenez, diagnostyka, terapiia) [Syndrome of thyrotoxicosis (etiology, pathogenesis, diagnosis, therapy)]. Mezhdunarodnyi endokrinologicheskii zhurnal - International Endocrinological Journal, 4, 46-52 [in Ukrainian].

Sheremet, M.I., Shidlovskyi, V.O., & Sydorchuk, L.P. (2014). Avtoimunnyi tyreoidyt. Suchasni pohliady na patogenez ta likuvannia (ogliad literatury) [Autoimmune thyroiditis. Modern views on pathogenesis and treatment (review of literature)]. Endokrynolohiya – Endocrinology, 19 , 3, 227-235 [in Ukrainian].

Bederina, E.L., Orlinskaja, N.Y., Konovalov V.A., & Zubeev, P.S. (2014). Diagnosticheskaja znachimost sonoelastografii v differencialnoy diagnostike uzlovyh obrazovaniy shhitovidnoy zhelezy [Diagnostic Value Sonoelastography in Differential Diagnosis of Thyroid Nodules]. Klinicheskaya meditsina - Clinical medicine, 6, 1, 43-46 [in Russian ].

##submission.downloads##

Опубліковано

2019-02-01

Як цитувати

Shidlovskyі V. O., & Petrunko, T. R. (2019). АНТИТІЛА ДО РЕЦЕПТОРІВ ТИРЕОТРОПНОГО ГОРМОНУ, ТИРЕОПЕРОКСИДАЗИ ТА ГОРМОНАЛЬНА ФУНКЦІЯ ЩИТОПОДІБНОЇ ЗАЛОЗИ У ХВОРИХ НА ТИРЕОТОКСИКОЗ. Вісник наукових досліджень, (4), 80–83. https://doi.org/10.11603/2415-8798.2018.4.9798

Номер

Розділ

ХІРУРГІЯ