ПОЛІПОЗНА ТРАНСФОРМАЦІЯ ЕНДОМЕТРІЯ: ОСОБЛИВОСТІ ДІАГНОСТИКИ В ЖІНОК ІЗ НЕПЛІДДЯМ

Автор(и)

  • H. M. Chornenka ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського МОЗ України»
  • Yu. I. Kuzyk Львівський національний медичний університет імені Д. Галицького

DOI:

https://doi.org/10.11603/24116-4944.2018.2.9266

Ключові слова:

непліддя, поліпи ендометрія, фіброваскулярне ядро, ультрасонографія, гіперпластичні процеси ендометрія

Анотація

Мета дослідження – з’ясувати частоту розбіжності та збігу в діагностиці поліпів ендометрія в жінок репродуктивного віку.

Матеріали та методи. Обстежено 43 пацієнтки репродуктивного віку з поліпами ендометрія (ультрасонографічне дослідження матки, біопсія чи вишкрібання ендометрія). Вік пацієнток коливався від 23 до 43 років.

Результати дослідження та їх обговорення. І клінічну групу становили 33 пацієнтки із непліддям. До ІІ клінічної групи включено 10 жінок без репродуктивних розладів. Сонографічно виділено такі види поліпів: залозистий – 15 випадків, залозисто-фіброзний – 26 та фіброзний – два випадки. При перевазі залозистого компонента точність діагностики сягала 89 %, а при стромальній перевазі – 100 %. Залозисті поліпи діагностували у 82 % випадків. Патоморфологічно в І клінічній групі переважали залозисто-фіброзні поліпи (21 випадок). Серед них найбільше поліпів із перевагою стромального компонента. В ІІ групі переважав залозистий компонент поліпа. При первинному неплідді характерні залозисті поліпи, при вторинному – залозисто-фіброзні із перевагою стромального компонента. Поліпи із перевагою залозистого компонента переважали в жінок ІІ групи – сім випадків, а із перевагою стромального компонента – в жінок І клінічної групи – 13 випадків. Фіброзні поліпи зустрічалися лише в жінок І клінічної групи. В більшості випадків (74,6 %) спостерігалися ознаки хронічного запалення.

Висновки. Найскладнішими для УЗД є фіброзні поліпи у поєднанні із гіперплазією ендометрія, які сприймаються як фіброміома матки. Наявність включень підвищеної ехогенності в залозистих та залозисто-фіброзних поліпах ендометрія є причиною зниження рівня їх діагностики. Для поліпів ендометрія характерна запальна лімфоцитарна інфільтрація строми, що свідчить на користь хронічних ендометритів. У жінок із непліддям виникають залозисті та залозисто-фіброзні поліпи із перевагою фіброзного компонента, спільною рисою яких є виразне фіброваскулярне ядро.

##submission.downloads##

Опубліковано

2018-11-19

Як цитувати

Chornenka, H. M., & Kuzyk, Y. I. (2018). ПОЛІПОЗНА ТРАНСФОРМАЦІЯ ЕНДОМЕТРІЯ: ОСОБЛИВОСТІ ДІАГНОСТИКИ В ЖІНОК ІЗ НЕПЛІДДЯМ. Актуальні питання педіатрії, акушерства та гінекології, (2), 94–99. https://doi.org/10.11603/24116-4944.2018.2.9266

Номер

Розділ

Акушерство та гінекологія